Önceki
İşler
Sonraki

Karınca Lojistik 30 Ağustos

30 Ağustos yalnızca bir gün. Oysa Büyük Taarruz; gün gün hatta saat saat inanılmaz olaylarla ve hikayelerle dolu, tam 5 gün sürmüş bir muharebe. Kimimizin hiç bilmediği, kimimizin ise unuttuğu bu olaylar ise hepimizin kaderini derinden etkilemiş olan ve 30 Ağustos zaferi olarak kutladığımız bayramın bütünü. 30 Ağustos zaferi için bir proje çalışmaya başladığımızda; süslü bir şeyler anlatmak yerine, bizi de derinden etkileyen bu hikayelerin bir kısmının tekrar hatırlatabilirsek belki de en anlamlı olanı yapmış oluruz diyerek müşterimizin karşısına çıktık.

Savaşı ve gidişatını değiştiren 9 hikâye seçtik ve bu hikayelerle ilgili 9 video içerik hazırladık. Savaş sırasında yaşanan olaylarla ilgili hazırlanan içerikleri, gerçekleştikleri saatle aynı saatte yayınladık. Bu büyük muharebenin gidişatını gerçek zamanlı paylaşımlarımızdan takip eden takipçilerimize de, o günlerde gelecekleri için mücadele eden bir ulusun yaşadığı hisleri yaşatmayı amaçladık.

Her biri zaferi hazırlayan başka bir kahramanlık hikayesini anlatan bu seri, Başkomutan Mustafa Kemal'in hepimizin bildiği ''Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz'dir. İleri!'' emrinin özgün metniyle son buldu. Mustafa Kemal'in savaşta verdiği son emir olan bu metin, zaferin bir son değil başlangıç olduğunu savaşın cephede ve sosyal hayatta devam edeceğinin habercisiydi. Böylece geçmişin sesinin kulaklarımızda yankılandığı bir özel gün içeriği yaratmış olduk.


Karınca Lojistik - 2017